Burvīgā vasaras izskaņā aizvadīts Lielais Valmieras piedzīvojums

image

Sestdien, 24. augustā visi orientēšanās entuzaisti, sportisti, ģimenes, bērni, jaunieši un aktīvi cilvēki pulcējās vienā no Vidzemes skaistākajām pilsētām – Valmierā, lai nodotos Lielajam Valmieras piedzīvojumam. Sacensībām starts tika dots Dīvaliņa pļavās un tālākie distances ceļi bija zināmi tikai trases autoram un aktīvā dzīvesveida piekritējam – Reinim Bērziņam. Ikvienam no dalībniekiem bija iespēja izvēlēties sev izaicinošāko distance no piedāvātajām – 2 stundu Better4U, 4 stundu D8 Corporation, 6 stundu Isostar orientēšanās distanci vai arī pieveikt 14km rogaininga skrējienu, vai doties doties piedzīvojumiem bagātajā 4 stundu xRace piedzīvojumu rogainingā, izmantojot kājas un velo.

Jāatzīmē, ka rogaininga sacensības ik gadu pulcē arvien vairāk orientēšanās un aktīvā dzīvesveida piekritējus un tas ir lielisks veids kā pavadīt brīvdienu labā kompānijā un svaigā gaisā. Pamatā rogainings ir apvidus orientēšanās komandu sporta veids, kur komandai dodoties trasē ir jāizveido kontrolpunktu apmeklēšanas secība atkarībā no kontrolpunktiem, kurus ir mērķis sasniegt. Kontrolpunktiem ir dažāda vērtība, kas izteikta punktos un parasti vērtīgākie ir grūtāk sasniedzamie punkti. 

Visās distancēs kopā piedalījās nepilni 600 dalībnieki. Garākajā un grūtākajā Valmieras rogaininga Isostar 6h distancē visās grupās kopā sacentās 45 komandas. Uzvarētāja laurus plūca komanda –  „ French Toast Mafia”, kurā startēja Inese Kokoreviča un Rolands Rudītis, distancē pavadot 05:58:10 un sakrājot 185 punktus, kas nudien ir lielisks rezultāts. Savukārt otrajā vietā ierindojās duets “Iedzīves mednieki”, kuri kopsummā finišejā ar 186 punktiem un saņēma vienu soda punktu, kā rezultātā otrais rezultāts. Trešo vietu godam izcīnīja komanda “Vijolīšu grava” kuri no 2. vietas atpalika tikai par 5 punktiem. 

D8 Corporation 4h distancē virs 130 punktiem savāca divas komanda – uzvarētāji „ RwA/STK” (140 punkti) ar Jāni Priedīti un Elīnu Aģi sastāvā. Savukārt, ar 130 punktiem atzīmējās komanda “Iesācēji”.  

Īsākajā, 2h Better4U distancē ar 54 punktiem pārliecinoši uzvarēja duets no komandas “Stonkas”, otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot komandas “PE PEEEK” (53 punkti) un “Saulkrasti Showel Racing Team” (49 punkti). 

“O-Run” rogaininga skrējiena pirmo vietu vīriešu konkurencē ieguva – Atis Krūmiņš, aiz sevis atstājot - Aināru Skrubi. Savukārt, sieviešu konkurencē izcēlās – Daiga Krēsliņa, kura finišējā arī ar 40 punktiem, gluži tāpat kā Atis.

4 stundu xRace piedzīvojumu rogainingā startēja 59 komandas. Uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena bija iespēja kāpt komandai “Lūzumpunkts”ar Uldis Žimantu un Albertu Jasānu sastāvā, kuri savāca kopā ievērojamus 239 punktus. Otrajā vietā sekoja komanda “4V”ar 211 savāktiem punktiem un trešie bija“mežā galvenais” komanda, no otrās vietas atpaliekot tikai par 1 punktu!
Esam priecīgi par to, ka piedzīvojumu un orientēšanās sacensības ļauj ne tikai izjust azartu un pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā, bet dod iespēju iepazīt Latviju, no pavisam citādākās puses, izpētot vēl līdz šim neredzētas dabas ainavas un skatus.

Kad vasara tiks godam aizvadīta, aicinām nezaudēt pozitīvo ieradumu – aktīvi atpūsties un jau laicīgi reģistrēties Rīgas rudens rogainingam, kas norisināsies 9. novembrī. Savukārt, pavisam aktīvu izklaižu cienītāji noteikti būs ieinteresēti “Lāčplēša kross” pasākumā, kas norisināsies 12. oktobrī un, kur ik gadu trasē dodas vairāki simti piedzīvojumu baudītāji! 
Sacensības piedāvāja Valmieras dome, atbalstīja ISOSTAR, D8 Corporation un Laima.